Hamdi Tolga Kahraman

Genel Bilgiler

Yrd.Doç.Dr.
Hamdi
Kahraman

Akademik

Yazılım Mühendisliği

İletişim

8465
...

Özgeçmiş

1979 yılında Trabzon' da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Araklı İlçesi'nde tamamladı. 1998-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektrik Eğitimi Bölümü'nde öğrenim gördü. 2004 yılında, Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünden, yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı. 2005 yılında, Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsünde başladığı doktora eğitimini, "Web-Tabanlı Uyarlanır Zeki Öğretim Sistemi Tasarımı ve Uygulaması" konulu tez çalışmasıyla 2009 yılında tamamladı.

Çalışma alanlarından birkaçı: Uyarlanır Hipermedya Sistemleri (Adaptive Hypermedia Systems), Kullanıcı Modelleme (User Modeling), Optimizasyon (Optimization), Makine Öğrenme Algoritmaları (Machine Learning Algorithms), Zeki Öğretim Sistemleri (Intelligent Tutoring Systems), Karar Destek Sistemleri (Decision Support Systems), Nesne Yönelimli Programlama (Object-Oriented Programming), ve Mikrodenetleyicilerdir.

“SCI indeksde” taranan dergilerde ve “IEEE Computer Society” tarafından düzenlenen uluslararası konferanslarda yayınlanan 20’den fazla makale ve bildirisi vardır. “IEEE Computer Society” tarafından geleneksel olarak düzenlenen “International Conference on Machine Learning and Applications (ICMLA 2011), 18-21 December 2011, Honolulu, Hawaii, USA” konferasının program komitesi üyesidir. "International Conference on Renewable Energy and Applications, ICRERA, 11-14 November 2012, Nagasaki/JAPAN“ konferasında teknik komite eş başkanı, International Journal of Renewable Energy Research-IJRER” dergisinde yardımcı editör ve "Algorithm Research" dergisinde de yayın kurulu üyesidir. Bunların dışında "Computer Applications in Engineering Education”, "IEEE Transactions on Systems, Man and Cybernetics Part B" dergileri ve birçok uluslararası dergi için de hakemlik görevlerini yürütmektedir. Doktora tez danışmanları olan Prof. Dr. İlhami ÇOLAK ve Prof. Dr. Şeref SAĞIROĞLU ile birlikte geliştirdikleri “Web-tabanlı Eğitimsel Hipermedya Ortamları için Danışman Model”, isimli patente sahiptirler. Yabancı dili İngilizcedir. Evlidir.